Domů Novinky TAHÁK VÍKENDU: Premiéra Petra Čecha proti “své” Chelsea!

TAHÁK VÍKENDU: Premiéra Petra Čecha proti “své” Chelsea!

0 732

Start většiny předních evropských soutěží už klepe na dveře a s jejich začátkem Vám přinášíme novou rubriku nazvanou Tahák víkendu! Každý týden vybereme jeden zápas z víkendového programu, který nám připadá z brankářského pohledu nejzajímavější. Ať už se bude jednat o pikantní souboj dvou bývalých rivalů či kamarádů, souboj vysoce ofenzivních týmů se skvělými gólmany slibující spoustu famózních zákroků na obou stranách, nebo zdánlivě marný boj trpaslíka s favoritem, tento zápas by si žádný gólman neměl nechat následující víkend ujít.

Jednou z největších událostí letního přestupového období byl přestup Petra Čecha, dlouholeté opory londýnské Chelsea, k městským rivalům z Arsenalu, a osud tomu chtěl, že premiéru v soutěžním zápase si Petr Čech odbude proti svým bývalým spoluhráčům. A to ne jen v tak ledajakém zápase, ale hned ve slavném Wembley v souboji o Community Shield, což je anglická obdoba Superpoháru. Lepší začátek sezony si snad žádný fanoušek fotbalu nemohl přát!

Oba brankáři budou mít o motivaci bohatě postaráno, na jedné straně Petr Čech, který bude chtít ukázat, že ještě nepatří do starého železa, a že Mourinho ho odepsal příliš brzo, a na druhé straně Thibaut Courtois, který teď bude muset konstantně dokazovat, že si důvěru, co do něj Chelsea vložila opravdu zaslouží.

Petr Čech a Thibaut Courtois ještě v jednom dresu

Loni ještě zvedali trofeje nad hlavu společně, tento víkend už bude slavit pouze jeden. Může tento pikantní brankářský souboj dodat úplně jiný náboj jinak nepříliš vážně branému zápasu? Odpověď na tuto otázku zjistíme už v neděli 02. srpna. Výkop je naplánovaný na 16:00 a zápas u nás vysílá v přímém přenosu kanál Nova Sport.

Mohlo by vás zajímat